Confidence - (23-24.05 2012 Krakow)
Język: polski | english

Alan Kakareka

Bio: Alan Kakareka jest bardzo doświadczonym analitykiem ds. bezpieczeństwa IT, z ponad 15-letnim doświadczeniem. Jego specjalnością jest badanie podatności na ataki oraz z testy penetracyjne. Almantas posiada tytuł magistra inżyniera Florida International University w dziedzinie informatyki oraz certyfikaty CISSP, GSNA, GSEC, CEH, MCDST, MCP, Net + i sec +.

Temat prezentacji: Wgląd w rosyjski czarny rynek

Język: Angielski

Skrót:
Zapewne wszyscy słyszeliście termin cyberprzestępczość, tak jak i spotkaliście się z terminami, które dotyczą cyberprzestępczośc – kradzież tożsamości i danych uwierzytelniających, oszustwa, szantaże, DDoS i wiele więcej. Być może słyszeliście, że istnieją rynki dla towarów związanych z przestępczością komputerową. Być może słyszeliście, że z cyberprzestępczością zwiąże się z dużymi pieniędzmi (na tyle, aby spłacić państwowe długi większości krajów w tym USA, jeśli zsumować wszystkie raporty dotyczące szkód dokonanych przez cyberprzestępców). Jak zwykle problemem jest połączenie wszystkiego w jedną całość. Jakie mechanizmy kryją się za tego typu czarnym rynkiem? Jakie są dostępne dobra i usługi? Kto za nie płaci i w jaki sposób? Na pewno nie można po prostu wejść do chat roomu, podać swój numer karty kredytowej i cieszyć się z cyfrowego łupu, a może jednak? A co jeśli sam staniesz się obiektem na sprzedaż? Są screenshoty prawdziwych reklam oferujących dostęp do kont root mysql.com

Firmy z branży bezpieczeństwa IT i organy ścigania mają interes w śledzeniu tych mechanizmów. Informacje na temat takiej działalności są niezbędne dla każdego kto implementuje rozwiązania bezpieczeństwa IT. Musisz wiedzieć, kto jest przeciwko tobie i dlaczego. Jest to podstawowa informacja, którą każdy specjalista bezpieczeństwa IT musi posiadać. A często właściwa wiedza jest jedną rzeczą, którą można wykorzystać do ochrony swojej własności.

Almantas Kakareka odpowie na te pytania w swojej prezentacji na przykładzie rosyjskiego czarnego rynku. Przybliży Wam mechanizmy działania podziemia i wyjaśni, jakie “produkty” są sprzedawane przez przestępców. Jeśli jesteś odpowiedzialny za zabezpieczenie cyfrowego serca Twojego przedsiębiorstwa lub realizację polityki bezpieczeństwa to powinieneś wysłuchać tej prezentacji.